Produkty ULTRA HYGIENIC®
+ Safety First 

ULTRA HYGIENIC® +Safety First too wyselekcjonowana grupa akcesoriów, które posiadają wyjątkowe właściwości, a także spełniają najbardziej rygorystyczne normy dotyczące higieny i bezpieczeństwa w przemyśle spożywczym.

Można znaleźć tutaj:

  • akcesoria w kodowaniu kolorami
  • produkty o właściwościach antybakteryjnych
  • produkty wykrywalne przez detektory metali
  • akcesoria wyjątkowo trwałe i higieniczne

Celem stworzenia gamy produktowej ULTRA HYGIENIC® +Safety First była przede wszystkim chęć dostarczenia naszym Klientom produktów, które całkowicie rozwiązują ich dotychczasowe problemy związane z użytkowaniem akcesoriów i które istotnie wpływają na poziom higieny i bezpieczeństwa na terenie zakładów produkcyjnych.

KODOWANIE KOLORAMI

CleanAccess na bieżąco śledzi i podąża za najnowszymi standardami higienicznymi. Projektując i tworząc swoje wyroby stara się dostosować je do potrzeb rynku, a przede wszystkim do norm HACCP, IFS, BRC. Jednym z takich rozwiązań są węże myjące ULTRA HYGIENIC® dostępne w 4 kolorach. Rozwiązanie to pozwala stosować wąż o określonym kolorze tylko na terenie jednej strefy, co całkowicie eliminuje możliwość wystąpienia zanieczyszczenia krzyżowego. Oprócz węży myjących, w kodowaniu kolorami dostępne są także osłony szybkozłączy żeńskich, które po wpięciu w zawór lub pistolet myjący dodatkowo sygnalizują jaki kolor akcesoriów obowiązuje w danej strefie produkcyjnej.

Węże ULTRA HYGIENIC
WYKRYWALNOŚĆ PRZEZ DETEKTORY METALI I X-RAY

Ryzyko zanieczyszczenia produktu ciałami obcymi jest obecnie jednym z najbardziej niebezpiecznych zagrożeń. Jeśli nie zostaną wykryte, mogą spowodować uszkodzenie sprzętu, koszty związane z wycofaniem produktu, pogorszenie reputacji firmy, a w najgorszym przypadku poważne obrażenia człowieka. Dlatego CleanAccess przedstawia produkty wykrywalne detektorem metalu. Jednym z nich, który ma najczęstszy kontakt z mytą powierzchnią i maszynami produkcyjnymi, jest osłona dyszy. Jeśli chcesz uniknąć zanieczyszczenia spowodowanego odłamkiem osłony i używasz wykrywacza metali – mamy rozwiązanie.

Wykrywalna lanca do płukania
ANTYBAKTERYJNOŚĆ

Produkty posiadają właściwości antybakteryjne i bakteriostatyczne dzięki czemu znacząco wpływają na proces mycia i dezynfekcji, ograniczając możliwość zanieczyszczenia krzyżowego mytej powierzchni, pochodzącego z osłony dyszy. Dodatek antybakteryjny Polsilver redukuje możliwość rozwoju bakterii, w tym E Coli i Gronkowca Złocistego o 92,1%.  Badanie oznaczenia właściwości przeciwbakteryjnych zostało wykonane zgodnie z normą ISA 22196, 2011 – Measurement of antibacterial activity on plastics and other non-porous surfaces.

Antybakteryjna osłona dyszy
BEZPIECZEŃSTWO + HIGIENA + WYTRZYMAŁOŚĆ

Akcesoria, które używane są podczas procesu mycia w tak wrażliwych miejscach jak przetwórstwo żywności powinny gwarantować bezpieczną i higieniczną produkcję wyrobów spożywczych. Oprócz tego, produkty te powinny same w sobie charakteryzować się higienicznym designem, łatwością w utrzymaniu czystości oraz bezpieczeństwem użytkowania i wytrzymałością, dzięki czemu pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze związane z ich wymianą i zakupem nowych. CleanAccess produkuje akcesoria, które pomogą sprostać wymaganiom standardów IFS, BRC, TESCO.

Masz pytania? Spróbuj przeszukać naszą Bazę Wiedzy.